PředmětyPředměty(verze: 970)
Předmět, akademický rok 2024/2025
   Přihlásit přes CAS
Závěrečná práce – diplomový seminář - ADE620008
Anglický název: Thesis - Diploma Seminar
Zajišťuje: Ústav germánských studií (21-UGS)
Fakulta: Filozofická fakulta
Platnost: od 2024
Semestr: oba
Body: 0
E-Kredity: 5
Způsob provedení zkoušky:
Rozsah, examinace: 0/2, Z [HT]
Počet míst: zimní:neurčen / neurčen (neurčen)
letní:neurčen / neurčen (neurčen)
Minimální obsazenost: neomezen
4EU+: ne
Virtuální mobilita / počet míst pro virtuální mobilitu: ne
Kompetence:  
Stav předmětu: vyučován
Jazyk výuky: čeština
Způsob výuky: prezenční
Úroveň:  
Poznámka: předmět je možno zapsat mimo plán
povolen pro zápis po webu
předmět lze zapsat v ZS i LS
Garant: PhDr. Mgr. Vít Dovalil, Ph.D.
PhDr. Lenka Vodrážková, Ph.D.
Mgr. Věra Hejhalová, Ph.D.
Prerekvizity : ADE620006, ADE620007
Anotace -
Předmět vede studenta psaním závěrečné diplomové práce. Jedná se o předmět, který může být realizován individuálně formou konzultací s vedoucím práce nebo v menším kolektivu studentů, kteří si vzájemně dílčí části práce komentují, připomínkují a navrhují doporučení. V diplomovém semináři student průběžně předkládá jednotlivé části práce, které formuluje na základě dat z výzkumu a zpracování sekundární literatury (návaznost na předmět Závěrečná práce – sběr dat a jejich vyhodnocení). Text práce průběžně konzultuje s vedoucím DP a kriticky na něj nahlíží. Výsledky práce před jejím odevzdáním prezentuje na kolokviu před ostatními studenty a vedoucími DP, kteří se k práci též vyjadřují a poskytují studentovi zpětnou vazbu a příp. další doporučení. Tím se student připravuje na následnou obhajobu. <br>
Poslední úprava: Hejhalová Věra, Mgr., Ph.D. (15.09.2024)
Cíl předmětu -

Předmět má za cíl provést studenta metodicky správným postupem psaní závěrečné práce. 

Poslední úprava: Hejhalová Věra, Mgr., Ph.D. (15.09.2024)
Podmínky zakončení předmětu -

Pravidelná spolupráce a konzultace s vedoucím práce.

Prezentace částí či téměř celé práce před kolektivem studentů i vyučujících.

Poslední úprava: Hejhalová Věra, Mgr., Ph.D. (15.09.2024)
Literatura -

Povinná literatura:

Literatura k tématu magisterské práce (bude specifikována podle zaměření jednotlivých prací).

Doporučená literatura:

BRATKOVÁ, Eva. (ed.): Metody citování literatury a strukturování bibliografických záznamů podle mezinárodních norem ISO 690 a ISO 690-2 [online]. Verze 2.0, aktualiz. a rozšíř. Praha : Odborná komise pro otázky elektronického zpřístupňování vysokoškolských kvalifikačních prací, Asociace knihoven vysokých škol ČR, 2008-12-22 [2015-4-20]. 60 s. (PDF). http://www.ff.cuni.cz/wp-content/uploads/2014/02/citovani_dle_ISO.pdf

ČMEJRKOVÁ, S. / DANEŠ, F. / SVĚTLÁ, J.: Jak napsat odborný text. Praha: Leda 1999.

ECO, U., Jak napsat diplomovou práci, Votobia: Olomouc 1997.

Esselborn-Krumbiegel, H.: Richtig wissenschaftlich schreiben. Wissenschaftssprache in Regeln und Übungen. Paderborn: Schöningh, 2010

Esselborn-Krumbiegel, H.: Von der Idee zum Text. Eine Anleitung zum wissenschaftlichen Schreiben. Paderborn: Schöningh, 2008.

FILKA, J.: Metodika tvorby diplomové práce. Knihař: Brno, 2002.

Heesen, B.: Wissenschaftliches Arbeiten: Vorlagen und Techniken für das Bachelor-, Master- und Promotionsstudium. Heidelberg: Springer, 2009.

HOLOUŠKOVÁ, D. / KROBOTOVÁ, M.: Diplomové a závěrečná práce. UP: Olomouc, 2002.

LIŠKA, V.: Diplomová práce, zpracování a obhajoba. Ivo Ulrych: Praha, 2003.

Projekt Bibliografické citace dle normy ČNS ISO 690 a ČNS ISO 690-2 [online]. 2004-2007 [cit. 2007-08-26]. Dostupné na WWW: .

ŠESTÁK Z.: Jak psát a přednášet o vědě. Academia: Praha 2000.

Aktuální univerzitní portál k vědeckému stylu a psaní diplomových prací: https://www.uni-leipzig.de/schreibportal/

Poslední úprava: Hejhalová Věra, Mgr., Ph.D. (15.09.2024)
Metody výuky -

V diplomovém semináři student průběžně předkládá jednotlivé části práce, které formuluje na základě dat z výzkumu a zpracování sekundární literatury (návaznost na předmět Závěrečná práce – sběr dat a jejich vyhodnocení).  Text práce průběžně konzultuje s vedoucím DP a kriticky na něj nahlíží. Výsledky práce před jejím odevzdáním prezentuje na kolokviu před ostatními studenty a vedoucími DP, kteří se k práci též vyjadřují a poskytují studentovi zpětnou vazbu a příp. další doporučení. Tím se student připravuje na následnou obhajobu. 

Poslední úprava: Hejhalová Věra, Mgr., Ph.D. (15.09.2024)
Sylabus -

- konzultace s vedoucím DP a ostatními diplomandy v frekvenci á 14 dní (nebo častěji dle potřeby)

- přednesení prezentace k DP před ostatními diplomandy a vyučujícími (příprava na obhajobu) v průběhu semestru dle aktuálního rozpisu

Poslední úprava: Hejhalová Věra, Mgr., Ph.D. (15.09.2024)
 
Univerzita Karlova | Informační systém UK