|
|
|
||
Název: Sportovní právo II. - odborné stáže (Sports Law II. - Professional Internships)
Garant: Prof. JUDr. Jan Kuklík, DrSc. Pracoviště: Mezioborové centrum rozvoje právních dovedností Typ předmětu: Volitelný předmět - 4 ECTS Vyučující: Předmět pod dohledem jeho garanta absolvují studenti v organizacích působících v oblasti sportovního práva, kde budou mít k dispozici místní tutory Semestr: zimní (5., 7., 9.) Rekvizity: Sportovní právo I. (prerekvizita) Týdenní hodinová dotace: 2 hodiny Kapacita: max. 8 studentů (přihlašování individuálně na: kohout@prf.cuni.cz do 20. června příslušného roku) Zakončení předmětu: kolokvium Sylabus: Předmět je určen pro vybrané absolventy předcházejícího kurzu Sportovní právo I. (prerekvizita). Jeho účelem je nabídnout studentům možnost získat praktické zkušenosti v organizacích (z povahy věci především spolcích) zabývajících se oblastí sportu, a to především v jejich právních odděleních. Student tak bude moci poznat problematiku sportovního práva v jeho šíři. Organizace, které pro stáž přicházejí v úvahu, jsou sportovní kluby, národní asociace (Český olympijský výbor, Česká unie sportu, Fotbalová asociace ČR, Český svaz ledního hokeje apod.) i asociace sdružující zástupce jednotlivých zájmových skupin ve sportu (Česká asociace fotbalových hráčů, Ligová fotbalová asociace apod.). Konkrétní obsahová náplň stáže se může dílčím způsobem lišit u různých participujících subjektů. Poslední úprava: Kloubová Kateřina, PhDr. (15.12.2014)
|
|
||
Předmět Sportovní právo II. - odborné stáže je možno absolvovat na základě písemného potvrzení příslušného subjektu, u nějž byla stáž konána, o absolvování povinného rozsahu stáže (minimálně 20 hodin) a dále splněním kolokvia (písemné zhodnocení stáže v rozsahu alespoň 2 strany a rozhovor s mentorem). Poslední úprava: Kloubová Kateřina, PhDr. (15.12.2014)
|
|
||
Sylabus:
Předmět je určen pro vybrané absolventy předcházejícího kurzu Sportovní právo I. (prerekvizita).
Jeho účelem je nabídnout studentům možnost získat praktické zkušenosti v organizacích (z povahy věci především spolcích) zabývajících se oblastí sportu, a to především v jejich právních odděleních. Student tak bude moci poznat problematiku sportovního práva v jeho šíři. Organizace, které pro stáž přicházejí v úvahu, jsou sportovní kluby, národní asociace (Český olympijský výbor, Česká unie sportu, Fotbalová asociace ČR, Český svaz ledního hokeje apod.) i asociace sdružující zástupce jednotlivých zájmových skupin ve sportu (Česká asociace fotbalových hráčů, Ligová fotbalová asociace apod.). Konkrétní obsahová náplň stáže se může dílčím způsobem lišit u různých participujících subjektů.
Předmět Sportovní právo II. - odborné stáže je možno absolvovat na základě písemného potvrzení příslušného subjektu, u nějž byla stáž konána, o absolvování povinného rozsahu stáže (minimálně 20 hodin) a dále splněním kolokvia (písemné zhodnocení stáže v rozsahu alespoň 2 strany a rozhovor s mentorem). Poslední úprava: Kloubová Kateřina, PhDr. (15.12.2014)
|
|
||
"Respektování rekvizit pro tento volitelný předmět je doporučeno, není však podmínkou absolvování předmětu. Volitelný předmět bez splněných rekvizit je možné si zapsat z kapacitních důvodů (viz čl. 6 odst. 6 Studijního a zkušebního řádu UK) pouze v případě, že nebyl dosud plně obsazen studenty, kteří si jej zapsali v souladu s doporučenými rekvizitami. Zápis volitelných předmětů bez splněných rekvizit bude provádět studijní oddělení následující 4 týdny po ukončení zápisu předmětů".
Poslední úprava: Kloubová Kateřina, PhDr. (13.01.2015)
|