Demonstrována je terénní práce při studiu biodiverzity hub, lišejníků a mechorostů. Metodika sběru/odběrů a primárního zpracování získaného materiálu. Výklad je zaměřen na taxonomickou, ekologickou, fytopatologickou a fytogeografickou problematiku demonstrovaných organizmů. Exkurze je většinou zhruba desetidenní, v oblibě máme Balkán a Slovensko. Kromě několika jednodenních výletů (exkurzí) plánujeme i vícedenní s přespáním ve stanu v terénu. Jinak se spí v kempech či na vhodných místech.
V akademickém roce 2024/25 plánujeme v červnu (termín zhruba 10.6.-20.6.2025) do Černé Hory popř. do Itálie. Cena by neměla přesáhnout (tj. vše bez jídla a pojištění) 5 000,- Kč, ať se pojede, kam se pojede.
Vedoucími bývají obvykle David Svoboda a Fanda Bouda (lišejníky), Zdeněk Soldán (mechorosty), Petr Zehnálek (houby)a další doktorandi či spolupracovníci.
Poslední úprava: Svoboda David, RNDr., Ph.D. (04.12.2024)
Field work on the biodiversity of fungi, lichens and bryophytes. Presentation of taxonomic, ecological, phytopathological and phytogeographical problems connected with the demonstrated taxa.
This academic year we will probably visit Montenegro or Italy for about 10 days (10.-20.6.2025 - exact terms will be set by March).
The excursion consists of several one day exkursions and one or more two (three) day excursions. We use public camping sites or other suitable sites for "wild" camping (tents, sleeping bags necessary).
As transport, we use public transport (trains) or 1-2 vans.
Poslední úprava: Svoboda David, RNDr., Ph.D. (04.12.2024)