|
|
|
||
Individuální seznámení s praktickou činností lékaře chirurga na chirurgické ambulanci. Součást modulu chirurgických oborů vyučovaného v 5. ročníku. Výuka chirurgie v 5. ročníku spočívá v absolvování povinného kurzu a stáže na Klinice transplantační chirurgie, IKEM (Vídeňská 1958/9, 140 21, Praha 4) a doplnění 5 stáží. Stáže budou probíhat:
1x Centrum jednodenní chirurgie, Poliklinika Vysočany MEDICOM nebo alternativně Klinika hrudní chirurgie FTN
2x Ambulance Chirurgické kliniky FN Královské Vinohrady a 3. LF
2x Ambulance Kliniky dětské chirurgie a traumatologie Fakultní Thomayerovy nemocnice a 3. LF
Alternativou odpoledních stáží ve FNKV a FTN je absolvování 4 dní stáže na ambulanci
chirurgického oddělení nemocnice Na Františku (4 dny po sobě)
Stáže budou probíhat od pondělí do pátku od 16.00 do 22.00 hodin, každý týden v průběhu zimního i letního semestru, vždy 2 studenti v jeden den na klinice.
Během akademického roku absolvují jednodenní stáž na ambulanci Centra jednodenní chirurgie, Poliklinika Vysočany MEDICON (Sokolovská 810/304, 190 00, Praha 9) v době 8.00 – 14.00. Stáž je možné absolvovat v pondělí až pátek (max. 2 studenti v jeden den). Alternativou je absolvování jednodenní stáže na Klinice hrudní chirurgie FTN v době od 8.00 – 14.00. Tuto stáž je možné absolvovat v pondělí nebo úterý (max. 2 studenti v jeden den).
Kurz a stáž na Klinice transplantační chirurgie je jednodenním kurzem probíhajícím v rámci jednotlivých studijních kruhů v pátky dle aktuálního rozvrhu 3.LF.
Povinné jsou stáže na ambulanci, jejichž cílem je seznámit studenty se základním provozem na chirurgickém pracovišti. Kromě práce na ambulanci mají studenti možnost účastnit se akutních operací, pokud v této době probíhají. Smyslem stáže je individuální praktická výuka, vyšší počet uchazečů na stáže je nepřípustný.
Mimořádné nahrazování lze po konzultaci se zástupcem pro výuku Chirurgické kliniky FN Královské Vinohrady a 3. LF.
Poslední úprava: Drozd Jan, MUDr. (06.09.2024)
|
|
||
Cílem je seznámit studenty se základními diagnostickými a léčebnými postupy na ambulanci všeobecné chirurgie. Poslední úprava: Drozd Jan, MUDr. (06.09.2024)
|
|
||
Literatura - internetová chirurgie http://chirweb.lf3.cuni.cz/ Poslední úprava: Drozd Jan, MUDr. (17.06.2024)
|
|
||
Praktická výuka v rámci stáže na chirurgické ambulanci, pobyt na operačním sále u akutních operací, pokud v době praxe probíhají. E-learningový kurz. https://dl2.cuni.cz/course/view.php?id=2501 Poslední úprava: Drozd Jan, MUDr. (06.09.2024)
|
|
||
Podmínkou udělení zápočtu je potvrzená účast na stážích, absolvování nejméně 5 z 8 praktických dovedností a absolvování e-learningového kurzu a testu s úspěšností 80 %. Poslední úprava: Drozd Jan, MUDr. (06.09.2024)
|
|
||
Individuální seznámení s praktickou činností lékaře chirurga na chirurgické ambulanci. Součást modulu chirurgických oborů vyučovaného v 5.ročníku. Poslední úprava: Drozd Jan, MUDr. (06.09.2024)
|