- Otevírání PDF souborů
Silně nedoporučujeme pro prohlížení PDF dokumentů (různé tisky na webu) používat PDF zobrazovač, který je integrovaný v internetovém prohlížeči (např. Chrome, Firefox).
Tyto prohlížeče nejsou schopny zobrazit PDF správně, mohou v něm chybět texty, nezobrazovat se, nebo se netisknout.

2345.png

Jediné ověřené programy na správné zobrazení a tisk PDF dokumentů jsou produkty firmy Adobe, například Adobe PDF Reader, který lze zdarma získat

Internetové prohlížeče (Chrome,Firefox) mají často zapnutý svůj integrovaný zobrazovač jako výchozí. To znamená, že po rozkliknutí PDF na webu se zobrazí právě v tomto integrovaném. A to je problém.
Vyhnout se tomu můžete tak, že si v internetovém prohlížeči nastavíte jako výchozí spouštění PDF v Adobe Readeru (FireFox), případně potlačíte spouštění v integrovaném zobrazeči (Google Chrome).

Firefox:
2346.png

Google Chrome
Nastavení/Zobrazit rozšířená nastavení.../Ochrana soukromí – Nastavení obsahu/Pluginy – Spravovat jednotlivé pluginy/Adobe Flash Player/ Deaktivovat 
2347.png

Nebo budete každé pdf otevírat přímo z disku = pravým tlačítkem kliknout na odkaz - uložit cíl jako, následně otevřít průzkumníka/tento počítač/plochu, kde se soubor nachází, a tam na něj poklepat 2x.
2348.png
2349.png

Poklepat 2x do dolní stahovací lišty v prohlížeči nestačí! Například Chrome soubor stejně PDF otevře v sobě.
2350.png

Jinými slovy: Erudio neručí za správné zobrazení/tisk PDF jiným programem než Adobe PDF reader, nebude brát na stížnosti zřetel.