Thesis (Selection of subject)Thesis (Selection of subject)(version: 390)
Thesis details
   Login via CAS
Vliv struktury syntetických, organických molekul a jejich chování ve fosfolipidové membráně na antimikrobiální účinky těchto látek
Thesis title in Czech: Vliv struktury syntetických, organických molekul a jejich chování ve fosfolipidové membráně na antimikrobiální účinky těchto látek
Thesis title in English: Influence of the structure of synthetic, organic molecules and their behavior in the phospholipid membrane on the antimicrobial effects of these substances
Academic year of topic announcement: 2022/2023
Thesis type: dissertation
Thesis language: čeština
Department: Department of Genetics and Microbiology (31-140)
Supervisor: doc. RNDr. Radovan Fišer, Ph.D.
Author: hidden - assigned by the advisor
Date of registration: 11.10.2022
Date of assignment: 11.10.2022
Preliminary scope of work
Cíle projektu:
Vytipovat strukturní determinanty, které vedou k nejvýhodnějším terapeutickým vlastnostem (vysoká selektivita a účinek na bakterie, nízká cytotoxicita) a to na základě experimentů na sérii různých LPPO čtvrté generace.
Vysvětlit rozdílné kinetiky účinku LPPO na gram-pozitivních a gram-negativních bakteriích v souvislosti s přítomností vnější membrány, LPS a různým složením fosfolipidů.
Popsat chování LPPO v roztoku a při zásahu bakteriální membrány. Určit, zda dochází k tvorbě prekomplexů molekul. Vytvořit model popisující rovnováhu mezi jednotlivými formami LPPO.
Zjistit jaký je u bakterií potenciál pro vznik rezistence, či tolerance k LPPO. Popis adaptací bakteriální buňky po interakci s LPPO, se zaměřením na změny ve složení membrány.
 
Charles University | Information system of Charles University | http://www.cuni.cz/UKEN-329.html