InquiryInquiry(version: 728)
In the summer semester of the academic year 2024/2025, data collection is allowed from 26.05.2025 until 14.09.2025. (MFF)
   Login via CAS
  • Data jsou dostupná pouze pro Both semesters.
Suggestions to education (Both semesters)
  
Course: Department:
Type:
When the course guarantor is selected, comments will be displayed regarding his/her teaching performance as well as that of all the other teachers teaching the course. If a teacher who is not the course guarantor is selected, only comments related to his/her teaching will be displayed.
RNDr. Jiří Fink, Ph.D. [32-KTIML], Data Structures 1 [NTIN066, cvičení]
Author of entry is known to survey organiser, 13.02.2024, 1. ročník, Informatika - Diskrétní modely a algoritmy, Master's (post-Bachelor)
Cvičení je zajímavé a člověk se tam dozví věci, které se na přednášce nestihnou a hezky vše propojí.
Student has disallowed display of personal data, 13.01.2024, 1. ročník, Informatika - Softwarové a datové inženýrství, Master's (post-Bachelor)
Cvičení jsem se rozhodl po prvních pár hodinách nenavštěvovat. Osobně věřím a doufám, že na MFF není potřeba hned na prvním cvičení 10 minut řešit to, abychom neodevzdávali cizí/zkopírovaná řešení do ReCodExu (to bylo to jediné, co jsem si z prvního cvika odnesl). Dále jsem měl pocit, že se hodně času tráví "ničím" - buď se čekalo na odpověď, nebo bylo půl minuty po zodpovězení otázky ticho. Je možné, že se to později v semestru zlepšilo, nedokážu posoudit.

Opravování úkolů bylo velmi rychlé a úkoly byly dobře ohodnocené.
RNDr. Jiří Fink, Ph.D. [32-KTIML], Data Structures 1 [NTIN066, přednáška]
Student has disallowed display of personal data, 16.02.2025, 1. Year, Informatika - Softwarové a datové inženýrství, Master's (post-Bachelor)
Přednášky nemají záznamy, což je kompenzováno dostupností nahrávek dr. Mareše, které nastavují laťku opravdu vysoko a tak rozumím, že se snad vyučujícímu nechce snažit je překonat.
Oceňuji transparentnost požadavků na zkoušku ve formě zveřejnění všech možných kombinací otázek.
Vyučující nekomunikuje se studenty, např. ohledně toho, zda bude vypisovat i termíny v letním semestru.
Student has disallowed display of personal data, 16.02.2025, 1. ročník, Informatika - Jazykové technologie a počítačová lingvistika, Master's (post-Bachelor)
Přednášet "paralelně" s MM je netriviální úkol, bylo milé, že přednášející šel v přednášce podobně a bylo možné téměř ve všech tématech vyjít z poznámek a nahrávek MM, pro mě samotnou o dost srozumitelnějších než výklad přednášejícího.

Trochu prapodivně a netrasparentně se jevilo hodnocení u zkoušky a zkoušení celkově. Bylo by fajn kromě zveřejněných zkouškových otázek, což je super věc, ještě lépe specifikovat požadavky (např. "nebudu se ptát na věci mimo slajdy", které jsem jenom tak zmínil a odkazované poznámky MM k předmětu je též nezmiňují) či jejich hloubku vzhledem k hodnotícím stupňům.
Author of entry is known to survey organiser, 29.01.2025, 4. ročník, Informatika, Bachelor's
Ještě jsem neměl tak špatnou zkoušku na bakalářském ani magisterském programu. Přednášející má koš otázek, ze kterého zkouší a je téměř irelevantní. Otázky jsou nejasně napsané a přijde mi, že jsou schválně vágní a všude vynechává detaily a přesnou terminologii toho, co chce. Někde je jen napsaný nadpis tématu, a je-li konkrétnější tak uvádí, že máme jen popsat nějakou část daného tématu přičemž reálně chce definice, detaily, věty, lemmata, důkazy, aplikace, algoritmy, složitost, souvislost s jinými předměty, ... Přijde mi, že se zkoušející snaží najít všechno to, co se student nenaučil a nachytat ho na tom namísto prezentace znalostí studenta. Samozřejmě je to i hra ve slovíčkaření a stres vůbec nebere v potaz, pokud najde nějakou chybičku tak má připraveno 100 otázek na to a student automaticky neovládá základy v jeho očích. V přednášení také zaostává. Nevím jestli se mám dívat na prezentace (které jsou samozřejmě nepoužitelné jako studijní materiál) nebo se soustředit na jeho příliš rychlý výklad. Vlastní materiály má jen prezentace a ty jsou nedostačující, jak on řekl a spoléhá na přednášky jiných vyučujících. Odpovědi na všechny jeho zkouškové otázky jsem nedokázal najít.
doc. Mgr. Petr Gregor, Ph.D. [32-KTIML], Data Structures 1 [NTIN066, přednáška]
Aryan Kumar, 26.06.2024, 1. Year, Computer Science - Artificial Intelligence, Master's (post-Bachelor)
Professor Gregor is sincere and encouraging. He is very experienced and knows how to deliver a very structured lecture. He also encourages questions, looks at them from the student's perspective, and tries different ways to help them understand without making it feel burdensome. He also stayed overtime to answer some of my questions. It has been a pleasure to be his student for a semester.
Mgr. Petr Chmel [32-IUUK], Data Structures 1 [NTIN066, cvičení]
Filip Bubák, 16.02.2025, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Vynikající cvičící. Jeho rady byly vždy insightful. Oceňuji řešení úkolů z cvičení na webu, která mi nejednou pomohla s reporty a při učení se na zkoušku.
Student has disallowed display of personal data, 16.02.2025, 1. ročník, Informatika - Jazykové technologie a počítačová lingvistika, Master's (post-Bachelor)
Výborně připravená cvika a cvíčící. Ochotný a chápající. Příjemná úvodní výkladová část opršující základ přednášky před řešením příkladů. Zveřejňování zadání cvik s řešením na webu pro případ absence. Rychlé a ne zbytečně pedantské opravy úkolů. I v pátek od 12:20 nás chodilo celý semestr alespoň 12, do před Vánoc i více :-)
Author of entry is known to survey organiser, 09.01.2025, 1. ročník, Informatika - Umělá inteligence, Master's (post-Bachelor)
Z Petrových cvičení je cítit, že se zamýšlí nad tím, jak nás něco naučit a jak nám znalosti lépe předat. Přijde mi, že se snaží stále zlepšovat a to
je nesmírně svěží. Za mě nej cvičící.
Student has disallowed display of personal data, 07.01.2025, 1. ročník, Informatika - Softwarové a datové inženýrství, Master's (post-Bachelor)
Naprosto skvělý cvičící, vše ochotně vysvetli, cvičení jsou živá, studenti jsou rozdělení do skupiny a cvičící pak skupiny postupne obchází a konzultuje řešení
Student has disallowed display of personal data, 05.02.2024, 1. Year, Informatika - Diskrétní modely a algoritmy, Master's (post-Bachelor)
Připadalo mi, že Petr se vážně snaží, aby cvičení byla co nejlepší. Líbilo se mi, že jsme pracovali po skupinkách.
Student has disallowed display of personal data, 25.01.2024, 1. Year, Informatika - Umělá inteligence, Master's (post-Bachelor)
Super cvičící, málokdy se vidí podobná kvalita. Petr nás typicky rozděloval do skupinek, což bylo fajn, protože člověk nemusel sedět hodinu zaseklej nad úkolem. Zároveň nás obcházel a kontroloval, že nikomu skupinka neujíždí. Byl ochotný se kdykoli bavit o jakémkoli datovkovém tématu a na všechny otázky s úsměvem odpovídal. Také oceňuji, že jsme pokaždé měli možnost dát feedback a cvičící se nás aktivně ptal, jestli nám formát vyhovuje.
Jediné, co bych lehce vytknul, je hlasitost výkladu. Na tom musí Petr ještě zapracovat nebo zvolit "namačkanější" učebnu.
RNDr. David Mareček, Ph.D. [32-UFAL], Data Structures 1 [NTIN066, cvičení]
Aryan Kumar, 27.06.2024, 2. Year, Computer Science - Artificial Intelligence, Master's (post-Bachelor)
Prof. Mareček is very hands on with theorems and proofs. He actively encourages students to ask and ensures everyone is on the same page as he progresses thru his tutorials. He gives apt hints when we are stuck on some problem and ask for help. He also gives detailed feedback on homework in a timely manner to allow for reiterations.
Mgr. Martin Mareš, Ph.D. [32-KAM], Data Structures 1 [NTIN066, přednáška]
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2024, 1. Year, Informatika - Diskrétní modely a algoritmy, Master's (post-Bachelor)
Vyučující je vždy dobře připraven na výuku, přednáší srozumitelně. Podmínky u zkoušky jsou férové (dostali jsme po jedné otázce z každého ze dvou "okruhů").
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2024, 1. Year, Informatika - Umělá inteligence, Master's (post-Bachelor)
Velice dobrá přednáška. U přednášky nebyl problém udržet pozornost. K tomu ještě přednáška byla nahrávaná, takže jste se mohli vždy k nějaké pasáži vrátit!
Author of entry is known to survey organiser, 13.02.2024, 1. ročník, Informatika - Diskrétní modely a algoritmy, Master's (post-Bachelor)
Pan doktor Mareš je špičkový vyučující a všechny předměty, které vyučuje jsou jedny z mých nejoblíbenějších. A to nemluvě o skriptech, která jsou výstižná a pochopitelná a obsahují pomocné komentáře.
Student has disallowed display of personal data, 25.01.2024, 1. Year, Informatika - Umělá inteligence, Master's (post-Bachelor)
Martin Mareš je legenda. Famózní výklad, který si můžete pustit kolikrát chcete díky pořizovaným záznamům. U nikoho nevidím tak veliké zapálení do výuky jako u něj a nedokážu si představit, že by byl na někoho ošklivý.
Student has disallowed display of personal data, 13.01.2024, 1. ročník, Informatika - Softwarové a datové inženýrství, Master's (post-Bachelor)
Super přednášející, velmi dobrá kvalita záznamů a skript, zkouška přiměřená a férová.
Mgr. Pavel Veselý, Ph.D. [32-IUUK], Data Structures 1 [NTIN066, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 16.02.2025, 1. Year, Informatika - Softwarové a datové inženýrství, Master's (post-Bachelor)
Na cvičení jsem nechodil. Vyučující je v komunikaci i opravování úkolů vstřícný a promptní. Vyšel mi vstříc i s odevzdáním po termínu, když mi chyběly dva body do zápočtu, čehož si velmi vážím.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2024, 1. Year, Informatika - Diskrétní modely a algoritmy, Master's (post-Bachelor)
Oceňuji, že cvičící vždy shrnul obsah přednášky a v průběhu řešení úloh na cvičení byl nápomocný a dával nápovědy. Úkoly byly opravovány brzy po odevzdání a často obsahovaly nějaké vysvětlení/vylepšení, takže jsem se i z opravovaných úkolů něco naučila. Zároveň nebyly hodnoceny příliš přísně.
Student has disallowed display of personal data, 13.02.2024, 1. ročník, Informatika - Jazykové technologie a počítačová lingvistika, Master's (post-Bachelor)
Dělení do náhodných skupinek funguje pouze když se cvičení účastní víceméně stejně aktivní studenti. To se v mém případě nestalo. Líbilo by se mi, kdyby při zjevné neaktivitě (nevědomosti) skupiny cvičící aktivněji řešil úlohy na tabuli. Proběhnout příklady velmi rychle v posledních pěti minutách mi nic nepřineslo.
Comment on course, Data Structures 1 [NTIN066, cvičení]
Author of entry is known to survey organiser, 02.02.2025, 1. ročník, Informatika - Umělá inteligence, Master's (post-Bachelor)
Cvičenia mi až tak nepomohli uchopiť danú problematiku DO DETAILU. Navrhoval by som trochu upraviť systém. Najlepšie by bolo každý príklad vysvetliť na tabuľu. Skupinky by dostali niekoľko času na riešenie, potom by mohlo byť odprezentované riešenie. Neraz sa mi stalo, že som riešenia pochopil iba Z POLOVICE.
Aryan Kumar, 27.06.2024, 2. Year, Computer Science - Artificial Intelligence, Master's (post-Bachelor)
The tutorial effectively covered the important topics from the lectures, providing more background to them, while also managing to discuss the homework.
Overall, one of the most cohesive learning experiences I’ve had in any tutorials in the university.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2024, 1. Year, Informatika - Diskrétní modely a algoritmy, Master's (post-Bachelor)
Na cvičeních jsme si vždy shrnuli látku z přednášky a poté jsme řešili úlohy, které byly rozumně složité tak, aby se daly vyřešit. Cvičení mě bavila. Také mi přišlo, že účast na cvičeních byla opravdu výhodná pro řešení úkolů.
Author of entry is known to survey organiser, 13.02.2024, 1. ročník, Informatika - Diskrétní modely a algoritmy, Master's (post-Bachelor)
Cvičení je koncipováno dobře. Líbí se mi, že jsou experimentální i programovací úlohy.
Student has disallowed display of personal data, 25.01.2024, 1. Year, Informatika - Umělá inteligence, Master's (post-Bachelor)
Cvičení byly fajn. Typicky se řeší úlohy kolem zrovna probíranýho tématu + se dá diskutovat o úkolech. Možná je to leckdy trochu "navíc", ale člověk tam nemusí chodit. Přesto si myslím, že účast na cvičeních za to stojí.
Student has disallowed display of personal data, 13.01.2024, 1. ročník, Informatika - Softwarové a datové inženýrství, Master's (post-Bachelor)
Úkoly byly dobře připravené, líbí se mi zadání na GitLabu a otevřené testy. Samotná cvičení jsem přestal navštěvovat, jelikož jsem v tom neviděl hlubší smysl. V případě dotazů bohatě stačila skvělá skripta.
Comment on course, Data Structures 1 [NTIN066, přednáška]
Student has disallowed display of personal data, 16.02.2025, 1. Year, Informatika - Softwarové a datové inženýrství, Master's (post-Bachelor)
Předmět prochází mnohé zajímavé oblasti z tématu datových struktur. Je kladen důraz na důkazy složitostí operací, což podle mě nemá moc velký přínos pro velkou část studentů, obzvláště s ohledem na fakt, že předmět je povinný snad pro všechny magisterské obory. Osobně bych ocenil širší záběr s menším důrazem na rigoróznost. To už by ale asi nebyl matfyz. Na druhou stranu pochopení důkazů vede k vynucení hlubšího pochopení samotných struktur, což nemusí být na škodu.
Student has disallowed display of personal data, 16.02.2025, 1. Year, Informatika - Jazykové technologie a počítačová lingvistika, Master's (post-Bachelor)
Zajímavost předmětu pro zvolený magisterský obor byla zlomková - to není ale nutně chyba předmětu, spíš jeho zařazení mezi povinné napříč všemi obory.
Author of entry is known to survey organiser, 02.02.2025, 1. ročník, Informatika - Umělá inteligence, Master's (post-Bachelor)
Témy boli zaujímavé. Ocenil by som keby prednášajúci rozobral podrobnejšie metódy a vety, ktoré boli odprezentované. Napríklad viac rozobrať potenciálovú metódu, kedže ju používame všade.
Author of entry is known to survey organiser, 29.01.2025, 4. ročník, Informatika, Bachelor's
Je dobré, že je předmět povinen. Myslím, že je důležité umět fungování a složitost datových struktur neboť lze tyto znalosti velmi dobře uplatnit i v praxi. Myslím, že by mohl být předmět poněkud méně teoretický.
Aleš Manuel Papáček, 09.01.2025, 3. Year, Informatika, Bachelor's
Dobrý předmět.
Aryan Kumar, 26.06.2024, 1. Year, Computer Science - Artificial Intelligence, Master's (post-Bachelor)
The course covers some interesting data structures that are very much practical. It dives deep into the theory behind the practicality of the operations on different data structures. The course has ample written resources. The teachers also offer to explain introductory content for students without a CS background. The course provides value to students both with and without a CS background.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2024, 1. Year, Informatika - Diskrétní modely a algoritmy, Master's (post-Bachelor)
Předmět byl opravdu dost zajímavý a často mě mrzelo, že se nějakým strukturám nevěnujeme ještě více. K látce jsou často k dispozici textíky, ale je to jeden z mála předmětů, u kterých jsem na přednášky chodila s radostí a zájmem. Rozhodně doporučuji chodit na přednášky.
Student has disallowed display of personal data, 17.02.2024, 4. ročník, Informatika, Bachelor's
Celkově velmi dobré. Jako malý zápor mi přijde, že předmět jde moc do hloubky v některých věcech. Pro mnohé, kteří přišli z jiných škol a pokračují v neteoretickém oboru to může být naposledy, kdy budou řešit složitější důkazy. Nicméně si myslím, že pan dr. Mareš vše velice pěkně vysvětluje.
Author of entry is known to survey organiser, 13.02.2024, 1. ročník, Informatika - Diskrétní modely a algoritmy, Master's (post-Bachelor)
Tento předmět je povinný pro všechny specializace a myslím si, že se jedná o velice zajímavý a dobře vyučovaný předmět.
Student has disallowed display of personal data, 13.01.2024, 1. ročník, Informatika - Softwarové a datové inženýrství, Master's (post-Bachelor)
Některá témata mě zaujala více (různé stromy, suffixové pole, paralelní DS), jiná zase méně (zejména hešování). Osobně si myslím, že by bylo dobré se zaměřit trochu více na aplikace a praktické využití, například porovnat efektivitu různých implementací stromů, než věnovat čas některým techničtějším důkazům.
 
Charles University | Information system of Charles University | http://www.cuni.cz/UKEN-329.html