InquiryInquiry(version: 716)
Data collection is currently not allowed (PřF)
   Login via CAS
  • Data jsou dostupná pouze pro Both semesters.
Suggestions to education (Both semesters)
  
Course: Department:
Type:
When the course guarantor is selected, comments will be displayed regarding his/her teaching performance as well as that of all the other teachers teaching the course. If a teacher who is not the course guarantor is selected, only comments related to his/her teaching will be displayed.
doc. RNDr. Karel Nesměrák, Ph.D. [31-230], Laboratory Course in Classical Methods of Analysis [MC230C14N, bloková cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 23.01.2010, 3. Year, Klinická a toxikologická analýza, Bachelor's
Tak tyhle praktika byly naprosto .... luxusní :)
Mohla jsem si vyzkoušet metody, ke kterým jsem se ještě nikdy nedostala a možná už ani nedostanu, protože už se moc nepoužívají. Práce v malé skupině lidí, navíc pracoval každý sám. Teda jako oficiálně každý sám, samozřejmě jsme spolupracovali, ale měli jsme každý svoji aparaturu a svoje vzorky, takže nám je nikdo nevylíval, když jsme něco zkazili, byla to jen a jen naše vina. Na požádání jsme obdrželi nový vzoreček, takže jsme mohli hned v zápětí svoji chybu napravit a poučit se z ní. Tohle praktikum mi dalo opravdu hodně. Ať se to týká samostatnosti v analytické laboratoři, nebo práve vyzkoušení si dnes již méně používaných metod.
Navíc jsme si mohli chodit, jak se nám to hodilo. Bylo jen na nás jestli přijdeme ráno a budeme mít volné odpoledne, nebo jestli si radši pospíme :)
A právě proto, že nebylo přesně nalinkováno, kdy máme dojít a jakou přesně úlohu máme dnes dělat, jsme si mohli vyzkoušet jak důležité je si přesně rozvrhnout práci, ať už jenom na jeden den, nebo na těch 10 dní, tak abychom vše stihli.
Užili jsme si i spoustu legrace a ta k práci patří:)
Za tahle praktika jsem vděční a moc za ně děkuji :)
Student has disallowed display of personal data, 26.01.2012, 1. Year, Chemie, Master's (post-Bachelor)
Obecně zastávám názor, že praktika jsou jednou z nepřínosnějších věci během studia. Tato praktika byla velmi příjemná, vše probíhalo v přátelském a milém duchu, nepracovalo se pod stresem, každý tak, jak mu to vyhovovalo. Pokud kdokoliv cokoliv nechápal, byl RNDr. Nesměrák vždy NAPROSTO ochotný vysvětlit, a to klidně i dvakrát a úplně polopaticky.
Škoda, že praktika probíhala těsně před zkouškovým obdobím. Chápu, že z kapacitních důvodů to asi nejde udělat jinak, ale trávit tolik času v laboratoři v zápočtovém týdnu není úplně ideální.
Poslední chybou je kreditové ohodnocení, 2 kredity se mi zdají nepřiměřené, navíc když porovnám, že za tělocvik jsem dostala 1.
Celkově rozhodně doporučuji.
 
Charles University | Information system of Charles University | http://www.cuni.cz/UKEN-329.html