Evidence programů CŽVEvidence programů CŽV(verze: 180)
 
   Přihlásit přes CAS
Chemické hry, skládačky a stavebnice (D0006)
Základní informace
Chemické hry, skládačky a stavebnice
Kód varianty (CID): 11499
běží přijímací řízení
Zaměření: Program CŽV - zájmový
Fakulta: Přírodovědecká fakulta
Centrum dalšího vzdělávání [31-643]
prezenční
čeština
Účastí na kurzu získají účastníci nejen nové nápady do výuky chemie, ale některé z vytvořených materiálů si odnesou domů. Kromě toho také dostanou přístup ke zdrojovým souborům všech aktivit, se kterými se během kurzu setkají, takže je mohou rovnou začít využívat.
Chemické hry, skládačky a stavebnice
Moderní výuka chemie už dávno není o tom, že by učitel vedl výklad u tabule a žáci si spořádaně zapisovali poznámky. Do výuky chemie patří i aktivity, práce s modely, skládačkami a ano, i výukové hry. V rámci našeho kurzu se účastníci seznámí s různými aktivitami využitelnými při výuce chemie na základní i střední škole.
Kurz je rozdělen do několika částí. V první části se účastníci seznámí s didaktickými modely a skládačkami vyrobenými pomocí laserové řezačky a 3D tiskáren, mohou se těšit například na aktivity s periodickými tabulkami; skládačky, které ozřejmí funkci, strukturu a transformaci nukleových kyselin či modely znázorňující tvary molekul.
V druhé části se účastníci seznámí s aktivitami a hrami ve stylu print&play, tedy vytiskni na papír, rozstříhej a hraj. Vyzkouší si různé varianty chemického pexesa, domino či variantu hry dobble. V poslední části si pak zahrajeme hry typu Riskuj, nebo AZ kvíz, které máme předprogramované jako PowerPointové prezentace.
Účastí na kurzu získají účastníci nejen nové nápady do výuky chemie, ale některé z vytvořených materiálů si odnesou domů. Kromě toho také dostanou přístup ke zdrojovým souborům všech aktivit, se kterými se během kurzu setkají, takže je mohou rovnou začít využívat.
Seminář je určen pro učitele chemie základních i středních škol z celé České republiky. Kurz není limitován počtem účastníků.

Podrobnosti v rozvrhu
Statistika pro MŠMT
Chemie (0531)
Podmínky absolvování a kvalifikace
jiná
Certifikace: Osvědčení o absolvování programu
0
Garant a místo
RNDr. Luděk Míka, Ph.D.
Katedra učitelství a didaktiky chemie
Katedra učitelství a didaktiky chemie
Přírodovědecká fakulta UK, Albertov 6, Praha 2
Termín a délka
2024/2025
zimní i letní semestr
12.06.2025
Krátkodobé
8 (v hodinách celkem)
Poplatky a financování
3400 Kč / kurz
Přihláška
KUDCHE
RNDr. Simona Petrželová, Ph.D.
simona.petrzelova@natur.cuni.cz
221951343
01.06.2025
 
Univerzita Karlova | Informační systém UK