Témata prací (Výběr práce)Témata prací (Výběr práce)(verze: 368)
Detail práce
   Přihlásit přes CAS
Redakce ČT sport bez šéfredaktora. Kde jsou její limity?
Název práce v češtině: Redakce ČT sport bez šéfredaktora. Kde jsou její limity?
Název v anglickém jazyce: ČT Sport Newsroom without Editor in Chief.Where are its Limits?
Klíčová slova: Česká televize, ČT sport, redakce bez šéfredaktora, mediální rutiny, kvalitativní výzkum, rozhovory, sportovní žurnalistika
Klíčová slova anglicky: Czech television, ČT sport, editorial office without Editor-in-chief, media routines, qualitative research, interviews, sports journalism
Akademický rok vypsání: 2018/2019
Typ práce: diplomová práce
Jazyk práce: čeština
Ústav: Katedra žurnalistiky (23-KZ)
Vedoucí / školitel: PhDr. Marta Chladová, Ph.D.
Řešitel: skrytý - zadáno vedoucím/školitelem
Datum přihlášení: 19.07.2019
Datum zadání: 19.07.2019
Datum a čas obhajoby: 29.06.2020 00:00
Místo konání obhajoby: Hollar - Smetanovo nábřeží 6,Praha 1, H011, Hollar - místn. č. 011
Datum odevzdání elektronické podoby:21.05.2020
Datum proběhlé obhajoby: 29.06.2020
Oponenti: PhDr. Mgr. Martin Lokšík
 
 
 
Kontrola URKUND:
Seznam odborné literatury
TRAMPOTA, Tomáš a Martina VOJTĚCHOVSKÁ. Metody výzkumu médií. Praha: Portál, 2010. ISBN 978-80-7367-683-4.
Kniha seznamuje čtenáře s metodami, které je možné využít při výzkumu médií. Všechny metody jsou prezentovány na příkladech z českého mediálního prostředí. Pro předkládaný výzkum bude klíčová kapitola Rutiny mediální produkce. Zúčastněné pozorování.

SEDLÁKOVÁ, Renáta. Výzkum médií: nejužívanější metody a techniky. Praha: Grada, 2014. Žurnalistika a komunikace. ISBN 978-80-247-3568-9.
Publikace přibližuje nejpoužívanější metody a techniky výzkumu médií. Autorka se podrobně věnuje rovněž kvalitativní formě dotazování a etnografickému přístupu v mediálních studiích, které jsou zajímavé vzhledem k metodám, jež budou využity v diplomové práci.

BURTON, Graeme – Jirák, Jan. 2001. Úvod do studia médií. Brno: Barrister & Principal.
Díky studiu českých i světových médií, kniha shrnuje získané informace o mediálním prostředí. Zdůrazňuje, jak přistupovat k chování médií a jak bychom o nich měli uvažovat. Opírá se o výklad české mediální krajiny a o domácí tradici studia médií.

JIRÁK, Jan – KÖPPLOVÁ, Barbara. 2003. Média a společnost: stručný úvod do studia médií a mediální komunikace. Praha: Portál.
Oba autoři mají teoretickou i praktickou zkušenost v oblasti fungování médií v České republice, a proto je jejich společná kniha uceleným vhledem do mediální komunikace. Tvůrci při tvorbě brali v úvahu českou mediální historii i současnost. Publikace obsahuje mnoho tuzemských i zahraničních příkladů.

STEPHAN RUß-MOHL, Stephan a Hana BAKIČOVÁ. Žurnalistika. 2005: Grada, 2005. ISBN 80-247-0158-8.
Autor společně s překladatelkou Bakičovou vytvořili podrobný úvod do praktické žurnalistiky, který propojuje teorii komunikace s každodenními novinářskými zásadami. Zaměřují se také na strukturu novinářské redakce.

ROWE, David. Sport, culture, and the media: the unruly trinity. Philadelphia: Open University Press, c1999. ISBN 0335202020.
Autor sleduje vzestup sportovních médií a způsoby, jakým zprávy vznikají. Pro výzkum bude klíčová kapitola Working in media sport: The discipline of sports journalism.
Předběžná náplň práce
Diplomová práce Redakce ČT sport bez šéfredaktora. Kde jsou její limity? mapuje fungování sportovní redakce České televize, která mezi lety 2013 až 2019 fungovala bez šéfredaktora. Jelikož v lednu roku 2020 došlo k restrukturalizaci oddělení a redakce sportu má opět ve svém čele šéfredaktora, který by ji po novinářské stránce řídil, výzkumnice se zaměřila na analýzu obou možných struktur. Závěrečná práce se věnuje fungování redakce. Popisuje také pozitiva a negativa, která vyplývají z výpovědí pracovníků sportovní sekce České televize.
Předběžná náplň práce v anglickém jazyce
This diploma thesis called ČT sport newsroom without an editor-in-chief. Where are its limits? focuses on the leadership of sports newsroom, which operated without editor-in-chief between the years 2013 and 2019. In January 2020 the sports department was reorganized thus there is the editor-in-chief at the head of the organization since then, who manages the organization in terms of journalism. The researcher paid attention to the analysis of both possible structures.
 
Univerzita Karlova | Informační systém UK