Při výběru garanta předmětu se zobrazují připomínky jak k němu, tak ke všem vyučujícím daného předmětu. Při výběru vyučujícího, který garantem není, se zobrazují připomínky vztažené pouze k němu.
Mgr. Martin Mareš, Ph.D. [32-KAM], Úvod do kryptografie [NDMI100, přednáška]
Excelentní výkon. Pan Mareš má velmi vysoký standard a nikdy z něj nepolevuje. Doufám, že budu mít víc příležitostí si zase něco s panem Marešem zapsat.
Poutavý výklad, férovost u zkoušky, spousta příkladů z praxe. Vynikající přednášející.
Autor příspěvku je pořadateli ankety známý, 15.09.2023, 3. ročník, Obecná matematika, bakalářské
Velmi dobrý a ochotný přednášející. Problémem je ovšem jeho výslovnost angličtiny. Často tak některá slova vysloví jako zcela jiná a student se pak kromě výkladu musí ještě soustředit na subtituci správných slov. Jednoznačně by stála za to konzultace s vyučujícím angličtiny.
V angličtině Medvěd nedosáhl té dokonalosti, která je pro jeho české přednášky legendární, ale rozhodně k dokonalosti nemá daleko. Nákresy na tabuli jsou perfektní, přednáška je vedená svědomitě.
You could really tell that the teacher himself is really interested in that topic and has fun to talk about it. That way it is fun to follow the course.
Připomínka k předmětu, Úvod do kryptografie [NDMI100, přednáška]
Vynikající předmět, který mě velmi zajímal i bavil. Člověk se dozví spoustu věcí o fungování kryptografie, které dříve považoval za černou magii, získá lepší povědomí o tom, co je bezpečné a kde mohou být zranitelnosti a taky se o dozví o existenci ještě složitějších věcí, které stále považuji za černou magii.
Adam Jahoda, 17.06.2024, 2. Ročník, Informatika, bakalářské
Předmět je relativně náročný. Je v něm hodně obsahu a na něj celkem málo času. Osobně bych asi ocenil, kdyby se prošlo míň věcí do větší hloubky. I tak mám ale pocit, že jsem se toho naučil dost.
Kvalitně připravený a odpřednášený předmět o základech kryptografie které se hodí znát. Předmět je teoretický, několik přednášek je víc zaměřeno na matematickou stránku věci ale i ty se dají zvládnout.
Zkouška se skládá z jedné teoretické a jedné praktické úlohy kde se musí aplikovat znalosti z přednášek. Myslím že by bylo dobré kdyby se na přednášce ukázala alespoň jedna vzorová úloha abychom lépe věděli co čekat.
Velmi si cením poskytnutí záznamů přednášek a zápisků přednášejícího, které jsou skvělými materiály na přípravu na zkoušku.
Autor příspěvku je pořadateli ankety známý, 15.09.2023, 3. ročník, Obecná matematika, bakalářské
Přednáška probíhá v angličtině. To by nebyl problém, přednášející Martin Mareš má značnou slovní zásobu, velkým problémem je ale jeho výslovnost. Často tak některá slova vysloví jako zcela jiná a student se pak kromě výkladu musí ještě soustředit na subtituci správných slov. Jednoznačně by stála za to konzultace s vyučujícím angličtiny. Krom toho další negativa nevidím. Zkouška je koncipována značně prakticky, a nelze se na ni tak 100% naučit.
Předmět je to moc fajn, byť jsem se v složitější matematice za některými, obzvlášť asymetrickými, šiframi trochu ztrácel. Celkově mi to přijde jako základ pro kohokoliv, kdo se chce jakkoliv zabývat počítačovou bezpečností.
Nejvíce oceňuji možnost zpětného zhlédnutí všech přednášek, což mi dalo nejen více volného času, ale i skvělou přípravu na zkoušku. Jinak je předmět velmi teoretický, je škoda, že si nemůžeme něco vyzkoušet na nějakém cvičení, ale nemyslím si, že je tento předmět potřebuje nutně - spíš jen tak pro nějaké zajímavé experimenty.
Velice fajn předmět. Naučíte se jak spoustu šifer/hash fcí/jiných primitiv a protokolů, tak obecnější principy v kryptografii. Z předmětu odcházíte s přehledem toho, o čem je kryptografie i s trochou intuice pro to, na co dávat pozor, když se snažíte programovat bezpečný software. Líbila se mi část zkoušky, kde student má rozbít konkrétní protokol. Měl jsem pocit, že jsem krom znalostí teorie získal i nějaké praktické dovednosti.