AnketaAnketa(verze: 714)
Aktuálně není povolen sběr dat (MFF)
   Přihlásit přes CAS
  • Data jsou dostupná pouze pro Oba semestry.
Připomínky k výuce (Oba semestry)
  
Předmět: Katedra:
Typ:
Při výběru garanta předmětu se zobrazují připomínky jak k němu, tak ke všem vyučujícím daného předmětu. Při výběru vyučujícího, který garantem není, se zobrazují připomínky vztažené pouze k němu.
RNDr. David Obdržálek, Ph.D. [32-KTIML], Úvod do robotiky [NAIL028, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 09.02.2024, 2. ročník, Informatika, bakalářské
na přednáškách nám říkali obecné věci a na cviceni jsme měli řešit praktické problémy, aniž by nám vysvětlili způsob jejich řešení.
RNDr. David Obdržálek, Ph.D. [32-KTIML], Úvod do robotiky [NAIL028, přednáška]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 18.02.2024, 2. ročník, Informatika, bakalářské
Robotika je jeden z těch horších předmětů, které jsem si kdy na MFF zapsal. Nulový feeback na úkoly a opravdu zvláštní přístup ke sdělování studentům, jestli je jimi odevzdaná několikátá verze úkolu už v pořádku, vede k tomu, že student na konci semestru neví, jaké úkoly má splněné a jaké ne a jestli teda už je čas jít ke zkoušce, nebo ne. Některé úlohy se týkaly aplikace teorie z přednášky bez toho, aniž by předtím byla předvedena konkrétní aplikace přednášejícím, úkoly tak byly zbytečně složité "protože prostě nikdo nevěděl, co s tim má dělat". Konkrétní seznam požadavků ke zkoušce chybí.

Na přímé dotazy, k řešení úloh, pan Obdržálek odpovídá v hádankách, nikdy ne konkrétně. Nejednou se stalo, že jsem byl po společném rozhovoru zmatený ještě více než před ním.
Mgr. Jindřich Vodrážka [32-UFAL], Úvod do robotiky [NAIL028, cvičení]
Vít Kološ, 11.02.2024, 2. Ročník, Informatika, bakalářské
Výborný cvičící. Ochotně poskytl srozumitelnou zpětnou vazbu k úkolům, které jsem nevyřešil zcela správně. Snažil se nám předem dát dostatek hintů, abychom věděli, jakým způsobem teoretické úlohy řešit. Při kontrole praktických robotických úkolů sice dbal na to, abychom splnili zadání, ale neměl přehnané nároky.
Připomínka k předmětu, Úvod do robotiky [NAIL028, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 12.02.2024, 3. Ročník, Informatika, bakalářské
Předmět je zábavný a zajímavý. Možná by cvičící mohl poskytnout více feedbacku k úkolům. Nicméně měl jsem problém s druhou půlkou, kdy se má programovat fyzický robot s čipem/softwarem Arduino. Absolvoval jsem sice předmět C++, ale měl jsem problém psát v "IDE" Arduino, které je spíše pouhým textovým editorem a Arduino knihovna má různé výstřednosti, moc jiných knihoven nemůžete používat. (Hledal jsem metody, jak moci spouštět kód třeba z VS, ale nepodařilo se mi to.) Také je možné si půjčit roboty domů pouze až naprogramujete všechny "domácí" úkoly kromě posledního na cvičeních, takže tyto úkoly vlastně píšete v malém časovém presu, když to Arduino nestihnete naprogramovat na cvičeních (a zkouškách, kdy je prý v laboratoři také dozor) do konce semestru, tak vlastně nemůžete dokončit předmět. Zmíním, že existuje i online simulátor robotů používaných na předmětu, ale ten je taky v příšerném IDE a navíc simulátor přijímá kód v Javascriptu, takže je ty úkoly snad lehčí napsat v C++ od začátku než to překládat mezi tak různými jazyky.

Možná je to můj osobní problém, ale když jsem viděl, jak jsem pozadu za nějakými spolužáky a sotva mi jezdí robot, zatímco týdny se krátí, tak jsem to neunesl, vzdal jsem to a vlastně jen tak zíral na kód na své obrazovce, který nedělal to, co má dělat.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 09.02.2024, 2. ročník, Informatika, bakalářské
pokud bych mel hodne cviceny, predmet bych me libil
Připomínka k předmětu, Úvod do robotiky [NAIL028, přednáška]
Jakub Seidl, 18.02.2024, 2. Ročník, Informatika, bakalářské
Prakticky zaměřená přednáška, demonstrace zavedených systémů, teorie k nějakým konceptům. Myslím, že mi to úplně vyhovovalo.
 
Univerzita Karlova | Informační systém UK