AnketaAnketa(verze: 714)
Aktuálně není povolen sběr dat (PřF)
   Přihlásit přes CAS
 • Data jsou dostupná pouze pro Oba semestry.
Připomínky k výuce (Oba semestry)
  
Předmět: Katedra:
Typ:
Při výběru garanta předmětu se zobrazují připomínky jak k němu, tak ke všem vyučujícím daného předmětu. Při výběru vyučujícího, který garantem není, se zobrazují připomínky vztažené pouze k němu.
doc. RNDr. Lucie Juřičková, Ph.D. [31-170], Zoologie bezobratlých [MB170P09O, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 29.02.2008, 1. Ročník, Geologie, bakalářské
Nesmírně hodnotné cvičení, které svou názorností velmi přispělo k porozumění probíraným živočichům a bylo svou rozmanitostí a praktickými úlohami zábavné. Bohužel jsem se musela zúčastnit až v zápočtovém týdnu, což pro mne byla značná komplikace. Praktikum mne ale bavilo a celkově ho hodnotím velmi kladně.
prof. RNDr. Jaroslav Smrž, CSc. [31-170], Zoologie bezobratlých [MB170P09O, cvičení]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 20.02.2010, 2. Ročník, Ekologie a ochrana prostředí, bakalářské
Co do obsahu a provedení nelze jinak než praktika chválit. Trochu bych ale rýpl do organizace. Týdenní blok s jednou povolenou absencí vyžaduje absolutní prioritu, všechno ostatní musí jít stranou. To je nefér jak vůči ostatním přenášejícím (můj předmět je ten nejdůležitější, tam budou studenti chodit, k vám se dostanou "ve volném" čase), tak vůči nám studentům (doopravdy nedokážu být na více místech najednou, takže pokud se sejdou dva, tři předměty s podobným přístupem, jsem postaven před neřešitelný problém). Navíc látky je na takovou dotaci času poskrovnu. Dopolední a odpolední bloky jsou prokládány dlouhými pauzami, jeden den jsem dokonce stihli za dopoledne a odpolední blok byl zrušen. A pak najednou na pátek připadne nejvíc práce a nestíhá se.
prof. RNDr. Jaroslav Smrž, CSc. [31-170], Zoologie bezobratlých [MB170P09O, přednáška]
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 16.04.2007, 2. Ročník, Ekologie a ochrana prostředí, bakalářské
Velice dobré presentace,což mi u dalších přednášek chybí.A velice příjemný projev.
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 01.05.2007, 2. Ročník, Ekologie a ochrana prostředí, bakalářské
Zoologie bezobratlých byl předmět zajímavý i když pro mé studijní zaměření(OŽP) nepotřebný v takovém rozsahu. Systém - celý latinsky z toho udělal nejtěžší zkoušku zimního semestru a kdo tvrdí, že se z toho dá udělat krásný příběh tak lže! Každý se to musí naučit a ten kdo se to učí postupně má výhodu, ten kdo s tím má praktické zkušenosti má ještě větší výhodu...Pro klasického studenta jiného oboru, ale platí, že začne ve zkouškovém s trouchou štestí udělá zkoušku na první pokus a během letního semestru to zapomene protože systém bezobratlých vytlačí systém rostlin, systém obratlovců a další "biflárny" Jednotlivé termíny byly nestejně težké což je vidět i ze statistik Prof. Smrže. Také bych vytkla nesehnatelná, prehistorická skripta ze kterých se snad ani nedá učit.Proč když jsou na nás kladeny takové nároky nemáme k dispozici dostatečný počet skript, které dané nároky splňují?
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 05.04.2008, 2. Ročník, Ekologie a ochrana prostředí, bakalářské
Tato přednáška je zatím ta nejlepší, kterou jsem na této univerzitě zažil. Každou středu ve 14:50 jsem si neplánoval nic jiného než přijít včas do hodiny a chytit dobrého fleka. Ale na první přednášku jsem dorazil tak akorát a volná místa byla jen v zadu nebo první lavici, kterou jsem zvolil a neopustil ji až do poslední přednášky.
Výklad probírané látky byl srozumitelný, relativně hodně pochopitelný, často doplněn odlehčenou historkou(samozřejmě k tematu) pro zasmání či ponaučení. Musím říct, že i přesto, že přednáška je tříhodinová, tak mě téměř vůbec jak se říká ´´nebralo spaní´´, což se bohužel na některých přednáškách stává a musí se to přetrpět, ale s prof.Smržem nikoliv.Zde bych ocenil úžasná videa bezzobratlých živočichů v ´´akci´´, u kterých si ruce od psaní trochu odpočinuly a oči naopak zbystřily. Tempo výkladu bylo rychlejší(pochopitelné kvůli velkému obsahu látky),ale co nestihlo mé ucho stihl můj diktafon, takže O.K.
Kdybych měl něco vytknout....... musím říct,že teď dlouho přemýšlím a nic mě nenapadá. Zkoušku sice ještě nemám, za pár dnů mě to čeká. A to, že je těžká, no tak to se nedá nic dělat, buď člověk uspějě u písemné formy. A když ne tak své znalosti může předvést na třetím ústním termínu.
Ještě jednou velké DIK za tuto přednášku .
Student zakázal zobrazování osobních údajů, 30.07.2008, 1. Ročník, Geologie, bakalářské
Jedna z nejlepších přednášek! Zajímavá i zábavná. Vyučující dokáže zaujmout a naučit. Ráda na tuto přednášku vzpomínám. Klidně bych chodila zvovu :)) Zkouška je vcelku těžká, hlavně co se týče hodně podobných možností, ale dá se zvládnout.. Hodnotím na 1*
 • Nezbývá, než poděkovat a slíbit, že nezpychnu. Díky.

  Jaroslav Smrž, CSc.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 17.09.2008, 2. Ročník, Ekologie a ochrana prostředí, bakalářské
  Úžasná přednáška, byla jsem nadšená :-). Spousta doplňujících "příběhů" mi pomáhala i při učení, abych si vše lépe zapamatovala.
  1 ze zkoušky byla už jen malou třešničkou :-).
 • I zde moc milé a příjemné. Mohu slíbit neusnutí na vavřínech, kterých si od studentů, kteří jako bez diskuse jediní mohou posoudit kvalitu výuky skutečně spravedlivě, velmi vážím. I Váše prezentace u zkoušky byla osvěžující pro examinátora a pro mne představovala velkou třešni:-). Zdravím!

  Jaroslav Smrž, CSc.
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 09.03.2009, 1. Ročník, Geologie, bakalářské
  ...bylo to fajn, ale zkouška byla náročná. I když jsou to přece jen "pohádky o zvířátkach" :-D :-D
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 17.02.2010, 2. Ročník, Ekologie a ochrana prostředí, bakalářské
  Rozhodně zajímavá a náročná přednáška. Pan Smrž vede přednášky poutavě, aktivně a ve velkém tempu. Svůj výklad prokládá převážně naučenými hláškami, nicméně problém v tom rozhodně nevidím, protože tím zaujme a oživí přednášenou látku. Sympatický je i jeho vlastenecký přístup (pozor - ne šovinistický...).
  Student zakázal zobrazování osobních údajů, 20.02.2010, 2. Ročník, Ekologie a ochrana prostředí, bakalářské
  Úžasná přednáška! Ještě nikdy jsem tak rád v pátek ráno nevstával. To panu profesorovi nemůže vůbec nikdo upřít.

  Látky na učení je hodně, ale to kompenzuje testová zkouška. Šťastná ruka při výběru možností mi dovolila projít s minimem znalostí. Na druhé straně jsem viděl mnoho lidí, kteří věděli víc než já a pohořeli. Jestli je to tak dobře, ať posoudí jiní...
   
  Univerzita Karlova | Informační systém UK